Naar hoofdinhoud

Uitvoering van bijzondere werken

Er bestaan verschillende bijzondere geotechnische uitvoeringstechnieken en grondverbeteringstechnieken, die in de Belgische en Europese normen beschreven worden.

Bovenop de normatieve documenten die beschikbaar zijn voor de uitvoering van geotechnische werken kan de geotechnische ingenieur zich tevens baseren op de infofiches van het WTCB en op de volgende richtlijnen en handleidingen:

Infofiche 72.02 Onderschoeien van bestaande funderingen door middel van beschoeide sleuven. 2015
Infofiche 72.01 Ondermetselen van bestaande funderingen. 2015
Infofiche 70.02 Uitvoering van diepwanden. 2014
Infofiche 70.01 Uitvoering van stalen damwanden. 2014
Infofiche 67.1
Infofiche 67.2.1
Infofiche 67.3.1
Infofiche 67.4.1.1
Infofiche 67.5.1.2.1.1
Infofiche 67.5.1.2.1.2
Infofiche 67.5.1.2.1.3
Infofiche 67.5.1.2.1.4
Infofiche 67.5.1.2.1.5
Classificatie van paalsystemen. 2014
Infofiche 56.01 Berlijnse wanden. Type 1 : beschottingen aanbrengen tijdens de uitgraving. 2012
Infofiche 56.02 Berlijnse wanden. Type 2 : beschottingen aanbrengen voor de uitgraving. 2012
Infofiche 56.03 Palenwanden. Type 1 : in elkaar geplaatste palen (secanspalenwand). 2012
Infofiche 56.04 Palenwanden. Type 2 : Naast elkaar geplaatste palen die elkaar raken. 2012
Infofiche 56.05 "Soil mix" -wanden. Type 1 : wanden opgebouwd uit kolommen. 2012
Infofiche 56.06 "Soil mix" -wanden. Type 2 : wanden opgebouwd uit panelen. 2012