Naar hoofdinhoud

Wanneer men een buitenisolatiesysteem (ETICS) op een bestaande, niet-geïsoleerde spouwmuur wil aanbrengen, moet men de spouw dan eerst opvullen met een isolatiemateriaal?

Ja. Indien men overweegt om een bestaande, niet-geïsoleerde spouwmuur te voorzien van een buitenisolatie die afgewerkt zal worden met een regendichte bekleding (buitenbepleistering, bebording …), is het aangeraden om de luchtspouw op te vullen met een na-isolatieproduct. Zodoende kan men immers vermijden dat er aan de warme zijde van het buitenisolatiemateriaal luchtstromingen zouden ontstaan.

Bijkomende informatie in onze publicaties:

  • TV 246: Na-isolatie van spouwmuren door het opvullen van de luchtspouw.

    Na-isolatie door opvulling van de spouwmuur is een veelgebruikte techniek. Dit document geeft de nodige aanbevelingen voor een correcte uitvoering.

    Bekijk § 2.1.3.
buitenisolatie - isolation exterieure