Naar hoofdinhoud

Mogen de verzinkt stalen onderdelen in een sanitaire installatie stroomafwaarts van de koperen elementen gelegen zijn?

Neen. Onderdelen uit verzinkt staal mogen nooit voorafgegaan worden door koperen elementen, zelfs niet wanneer er een elektrisch isolerende mof tussen beide buismaterialen aangebracht wordt.

Bijkomende informatie in onze publicaties:

  • WTCB-Dossiers 2007/02.08: Corrosie in sanitaire leidingen van gegalvaniseerd staal.

    Dit artikel geeft een overzicht van de belangrijkste corrosiefactoren en hun meest voorkomende verschijningsvormen in sanitaire installaties uit gegalvaniseerd staal, evenals van de maatregelen die getroffen kunnen worden om deze problemen te voorkomen en te verhelpen.

  • TV 245: Aanbevelingen voor het gebruik van koperen buizen voor de distributie van sanitair koud en warm water (vervangt de TV 154).

    Deze TV formuleert concrete aanbevelingen voor een correct uitgevoerde installatie voor de distributie van water bestemd voor menselijke consumptie.

    Bekijk § 4.1.2.
Mogen de verzinkt stalen onderdelen in een sanitaire installatie stroomafwaarts van de koperen elementen gelegen zijn? - Peut-on placer des composants en acier galvanisé en aval d'éléments en cuivre dans une installation de distribution d'eau sanitaire ?