Naar hoofdinhoud

Mag een borstwering opgebouwd worden uit gelaagd glas waarvan alle glasbladen uit thermisch gehard glas bestaan?

Ja. Men dient echter wel aan te tonen dat de borstwering niet zal instorten na de breuk van alle glasplaten, onder een welbepaalde horizontale belasting.

Bijkomende informatie in onze publicaties:

  • WTCB-Dossiers 2016/04.08: Herziening van de norm over borstweringen (vervangt Katern 2011/04.09).

    Dit artikel bespreekt enkele belangrijke wijzigingen die in de norm NBN B 03-004 aangebracht werden en spitst zich toe op de toepassing ervan in buitenschrijnwerk.

    Bekijk § 1.3.
Mag een borstwering opgebouwd worden uit gelaagd glas waarvan alle glasbladen uit thermisch gehard glas bestaan? - Un garde-corps en verre feuilleté dont tous les composants sont trempés thermiquement est-il autorisé ?