Naar hoofdinhoud

Is het noodzakelijk om een luchtspouw te voorzien aan de achterzijde van een houten gevelbekleding?

Ja. Er moet een luchtspouw voorzien worden met een minimale breedte van 15 mm. Deze luchtspouw moet bovendien adequaat geventileerd worden.

Bijkomende informatie in onze publicaties:

  • TV 243: Gevelbekledingen uit hout en plaatmaterialen op basis van hout.

    In deze Technische Voorlichting komen onder meer de types gevelbekledingen uit hout, de bescherming tegen vocht, de uitvoering en de afwerking aan bod.

    Bekijk § 5.1.
Is het noodzakelijk om een luchtspouw te voorzien aan de achterzijde van een houten gevelbekleding? - Faut-il prévoir une lame d'air derrière un bardage en bois ?